Genel Kültür

Evde Silgi Nasıl Yapılır

Evde silgi yapıp hazırlamak istiyorsanız öncelikle kullandığınız silgilerin tozu olur onları biriktirin şimdi geldi bunları kullanarak silgi yapmaya, birleştirin ve top haline getirin üzerine biraz yapıştırıcı dökün ve buz dolabına koyunuz. Bir süre bekledikten sonra donacaktır ve evde kendi silginizi yapmış olacaksınız.

Ek Açıklama: Adım adım takip etmeniz gerekmektedir, ilk önce yazıldığı gibi silgi tozlarına sahip olmalısınız. Silgi tozlarını elinizde yuvarlak yapın yapıştırıcı dökerek üstüne buzdolabına donması için koyacaksınız.

47 Yorumlar

 1. BİZ SINIFÇA HER KEZİN SİLGİSİNİN TOZUNU ALIP BİRLEŞTİRDİK ÇOK OLDU ÇÜNKÜ 50 SİGİ VARDI VE BİRLEŞTİRİP KOCAMAN OLDU MAKASLA KESİP BÖLÜŞTÜRDÜK ÖĞRETMEN BİZLEN GURUR DUYDU:)

 2. ben de kırtasiyeye girince çıkmak bilmem yani bu tam bana göre lütfen böyle güzel şeyleri paylaşsın çok merakım var

 3. Normal faberkastel uhu olurmu yoksa pirit mi gerek şu su gibi olanlardan mi gerekecek

 4. Evde denedim bn direk silgi tozu ile yapistirici (uhu) kullandim .Bu yaptigim silgiyi tum siniftakilerin ilgisini cekti bnce cokkkkkk guzellllllllll

 5. Ben bunun başka bir şeklini biliyorum: Arkadaşlarım yapıyordu, silgi tozlarını top yapıp ellerinde yuvarlıyorlardı. Bazen içine küçük bir parça (Çok küçük olacak) sakız koyuyorlardı. Ezip ezip daha iyi silen, esnek ve yumuşak silgi yapıyorlardı. Deneyebilirsiniz:):):)

  1. Su katmanıza gerek olmamaktadır. Sadece anlatım yapılan karışımları deneyerek silginizi yapabilirsiniz.

  1. Evet, uhu gibi yapıştırıcılar kullanılabilir. Yapıştırıcının donmasını beklemelisiniz.

    1. Daha önce hiç denemedim, düz döndürmeli yapıştırıcılardan bahsediyorsanız malesef olmaz.

  1. nasıl yaptın fatma abla ben EMİNE 8 yaşındayım 3. sınıfa geçeceyim bana nasıl silgi yaptığını yazar mısın.

 6. denedim ve oldu zaten böyle şeylere çok meraklıyım dır kırtasiye, bayılıyorum bu silgide çok güzel oldu kalıbım kalp şeklindeydi kalpli bir silgim oldu bilgi için teşekkür ederim

  1. Silgi yapımında buzdolabında ortalama olarak 1-2 saat kadar bekletmeniz yeterlidir. Donması yeterli fazla bekletmeye gerek yoktur.

 7. süper bişey bu ya denemedim ama yinede olur gibi geliyor benim arkadaşlarım var ayşe ile şükran onlarda silgi tozları tuz ve su ile yapıcaklarmış olur mu ?

  1. Silgi tozlarıni bastirarak elinde yuvarla 1 damla su kat oluyo sonrasını kendin yaparsın zaten :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu