Genel Kültür

Evlilik Aşkı Öldürür mü

Çiftler arasında evliliğin aşkı öldürdüğü daha çok genç zamanlarda düşünülmektedir. Heves ile gelen evlilik kısa zamanda ayrılığa işarettir.

Aşk ilişkilerinde evlilik bir dönüm noktası olarak gösteriliyor. Evli çiftlerin aralarında olan bağların zaman içersinde yıpranarak o ilk günkü aşkı kaybettiklerini terapistlerine bildiriyorlar. Çiftlerin kendi yaşamlarına ve ilgilerine göre güzel bir evliliğe sahip olunabileceği gibi kaybedebilirlerde. Yaşam boyunca istedikleri aralarındaki ilişkileri sabit tutarak uzun ömürlü olmasıdır.

Genç yaşlarda aşık olmanın cahilce kararlar ile birlikte kısa zamanda evliliğe doğru adımlarla ilerleyebilir. İlişkilerin olgunlaşarak hayattan ne istedikleri bilinmesi önemlidir. Birbirlerine karşı olan duygularının azaldığını ilgilerinin dışarıya doğru kaydıklarının da farkında olmaktadırlar. Eşlerin hayatları boyunca verdikleri kararları birbirlerine sormaları ilginin azalmasını önlemektedir.

Aşkın evliliği öldürdüğüne dair halk arasında sözler vardır. Fakat kişiler birbirleri ile yaptığı konuşmalarda iletişimin kuvvetli olması gerekmektedir. Huzurlu ve mutlu bir hayatın dahil olması çiftlerin hayali olmaktadır. Evliliğin sağlam temeller üzerinde yer alması gerekmektedir. Aşk evliliğinden daha çok günümüzde mantık evliliğinin yapılması gerektiği gösterilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu