Genel Kültür

Evlilikte Mutlu Olmanın Yolları

Evlilik döneminde çiftler mutlu olmak için değişik yollar arama çabasına girmiştir. Peri masalı gibi başlayan evliliğiniz kısa bir süre sonra kabusa dönüşebildiğini asla unutmayınız. “Cicim ayları bitti” sözünden de anlayacağımız gibi her şey başlangıçta güzel olurken zamanla o değerini kaybediyor.

Günümüzde boşanan çiftlere baktığımızda genellikle kısa ve acele düşünmeden evliliklerden dolayı olduğunu görebilirsiniz. Yeni evli çiftler için ilk dönem kolay olurken zamanla sorumlulukların arttığını fark edenler yükü kaldıramayacağını anlamaktadır. Aşk evliliği yapmayın severek evlenmeyi tavsiye ediyorlar.

Ayrılma Sebepleri
Çiftlerin sıklıkla ayrılma sebepleri olarak kavga, aşk, aldatma ve çocukla gelen büyük sorumluluklar oluyor.

Boşanma ve Sorunlar
Erkekler ülkemizde boşanma gibi sorunları namus olarak görüp büyük sorunlar yaratabiliyor. Erkek adamın eşi boşanmaz gibi düşünceler geçmişten günümüze kadar geldiğinden dolayı yetişen çocuklarda bu fikirlerle yetişiyor.

Terapiste Gidin
Avrupa ve modern ülkelerde çiftler evliliklerini kurtarmak için çözüm yolu arayışı içerisinde oluyorlar. Kimisi evlilik terapistine giderken diğerleri ise bu sorunları konuşarak çözme çabası içerisinde olmaktadır. Eğitimli aileler olumlu bakarken eğitimsiz aileler ise konuşmak için para ödemekten çekiniyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu