Genel Kültür

Jennifer Lawrence Hayatı

Genç yaşında yıldızı parlayan oyunculardan birisi olan Jennifer Lawrence hayatı hakkında bilgi paylaşacağız. Dikkatimizi çeken Açlık Oyunları filminin başrol oyuncusu olması masumluğu ve güzelliği olmuştur.

Jennifer Lawrence 15 Ağustos 1990 Louisville Kentucky Amerika’da dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarında oyunculuğa merak sardı ailesi ile birlikte yetenek avcısı programına başvurmuştur. Lise eğitimini başarı ile bitirip 2 yıl önceden mezun oldu. İlk deneyimi TBS kanalında olan The Bill Engvall Show’da büyük kız kardeş rolü ile başlangıç yapmıştır. Performansının beğenilmesi ile birlikte yeni film ve dizilerde rol almaya hak kazandı diyebiliriz.

Filmlerde gösterdiği performans beğenilerek film eleştirmenlerinden yüksek oranda olumlu eleştiri alması onun günümüzün en değerli oyuncuların listesine eklemiştir.

X-men film serisine rol aldı ve son olarak adından çok konuşulan Açlık Oyunları filminde başrol oyuncusu Katniss Everdeen karakterini canlandırarak tüm dünyada ses getirmiştir. Genç yaşına rağmen on milyonlarca takipçisi olduğu gibi yakından takip edilen isimlerden birisi.

En iyi kadın oyuncusu ödülü sadece biri olmaktadır.

Kişisel bilgileri 23 yaşında 175cm boyunda olmaktadır.

Kardeşleri: Blaine Lawrence, Ben Lawrence
Ebeveynleri: Gary Lawrence, Karen Lawrence

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu