Genel Kültür

Korkuyu Yenmenin Yolları

Hayatta herkesin kendisine ve geleceğine dair korkuları olur. İnsanların kusurları olarak görülse dahi hiç kimse mükemmel değildir. İnsanın hayatına gelebilecekler konusunda kimse ön görüşlü olamaz. Böyle bir şey varsa hayatın tadını çıkartamayarak korkuları ile yüzleşir. Korkularımızın asla bizi yönetmesine izin vermemeli o denli hareket etmeliyiz.

Korkularımızdan dolayı kendimizi başkalarıyla kıyaslayarak kendi gözümüzde küçülmemeliyiz. Korkular elbet olur bunlar hayata geleceğe yönelikte olur. Korkunun etkisi insanın tüm vücudunda hissedilir. Hareket ettiği sürece ateşin yakıcılığını yaşayabilir. Kim bilir insan ne yaparsa yapsın başına ne geleceğini bilemez.

Korkularınıza başa çıkabilir onları yenebilirsiniz.

Korkunuzu Tanıyın
Korkunuzu yenmek için ilk önce korkunuzu tanıyın. Hepsinden daha önemli olduğundan dolayı korkunun farkına varmalısınız. Ne olduğunu bildikten sonra onunla mücadele edebilir, yenmeniz mümkün olur. Tüm dikkatinizi korkunun üzerine verin, odaklanabildiğiniz kadar odaklanın ve ne yapabileceğinizi düşünün. Korkular kaçtıkça ondan uzak durdukça büyür gelişir. Bedeninizin içinde hissettiğiniz o duygudan korunarak kurtulmanız mümkündür. Korkunuz artık bilinmeyen bir yabancı olarak karşınıza çıkabilir.

Ne istediğinize odaklanarak ona yoğunlaşın. Değişimin eskisi sayesinde korkularınızdan kurtulmanıza yardımcı olur. Alışkanlıklarınız doğrultusunda ne olduğunu düşünerek karar verebilirsiniz. Sizin isteğinizin çok daha önemli olduğunu unutmamalısınız. Kafanızda korkularınıza yenik düşmeden hareket etmelisiniz. En çok ne istediğinize korkularınızın sizden alıp götürdüklerini öğrenin.

Bilinçli bir şekilde seçiminizi yapmalısınız. Aldığınız karar doğru olacağından dolayı kendinizi arınmış gibi hissedersiniz. Hayatta her şey adım atmakla başlar sonra gerisi gelir. Kendinizden korkarak durmamalı bir şeyler yapmak için çaba göstermenizde gerekir. Karşılaştığınız korku sizin içinize yerleşmiş kanser gibi düşünüp oku kusmanız gerektiğini bilmelisiniz. Sizi kurtaracak olan inanç içinizde saklı, onu bulun ve korkularınızı yenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu