Genel Kültür

Miraç Kandilinde Çekilecek Tesbih Duaları

Miraç Kandili Duaları, Miraç Kandilinde İbadet Nasıl Edilir bilgi sahibi olunması gereklidir. İnsanların toplum içersinde ibadetlerine önem göstererek özellikle kandil günleri daha sevap olmaktadır.

Müslüman alemi için önemli dönemlerden birisi olmaktadır. 2014 yılında Miraç Kandili 25 Mayıs tarihine denk gelmektedir. Mübarek günlerden olup bol dua ederek ibadet edilmesi gereklidir. İmkanınız varsa kandil gününde oruç tutarak büyük sevaplar kazanabiliriz. Namaz kılınmalı, oruç tutulmalı, ibadet edilmeli, tesbih çekilmeli Allah’ın iyi hayırlı kıldığı her şey yapılması gereklidir.

Mirac Kandilinde namaz kılmadan önce şöyle; “Ya Rabbi , Senin rızan için niyet ettim niyet eyledim namaza. Bu gece Habibin Resul-i Zişan Efendimiz hürmetine beni rıza-i ilahine mazhar eyle” Allahü Ekber” diyerek niyet edilmeli ve namaza başlanır.

Namaz kılındıktan sonra arkasına 4 kere fatiha okunarak 100 Adet “Subhan Allahi ve’l-hamdü lillahi vela ilahe illahlahü vallahü ekber. Vela havle vela guvvete illa billahi’l-aliyyil-aziym” ve yine 100 Adet Tövbe istiğfar “Esteğfirullah El Azim ve Etübü İleyh” ve 100 Adet salevat-ı şerife okunup dua edilir. “Allahumme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu