Genel Kültür

Neden Bizimle Çalışmak İstiyorsunuz Sorusuna Cevap

İş görüşmelerinde özellikle yöneltilen soruların başında neden bizimle çalışmak istiyorsunuz gelmektedir. En doğru cevabı vererek işe girmenizi garantilemeniz mümkündür. İş başvurularına şahit oluruz, ikili görüşmelerde en etkileyici nokta neden bizimle çalışmak istersiniz olur.

İlk önce kayda değer bir şey yapmak istiyorsanız aç olmalısınız. İşsiz olsanız dahi daha önceden pratik yapmalısınız, bir gün fırsat geldiği zaman hazırlıklı olmalısınız. Kendinizi geliştirmeye devam ederseniz iş sizinle birlikte olur.

İş başvurusu yapabilirsiniz ancak size “hayır” cevabını vereceklerdir. Sizden beklentilerini karşılamayacaklarını söyleyeceklerdir ancak kendinize inanıyorsanız başarabilirsiniz. “Kimi insanlar o kadar olumsuzdur ki, bir “evet” demeden önce bin defa “hayır” derler.” Tekrar gidin ona ve tekrar başvuru da bulunun. Sizi tersleyebilirler ancak başarmanız mümkün olur. “Belki birleri işten atılmıştır efendim” demenizde olabilir. “Belki biri hastalanmıştır ve ölmüştür diyerek kovulabilirsiniz.” Nihayet sizin ısrarcılığınız başarıyı getirerek size belli bir pozisyonda iş imkanı tanıyabilirler.

Fırsat geldiğinde aç olmalısınız. Kendinizi anlatmak için en doğru zamanınızdır. İşiniz hakkında net ve kısa cevaplar vererek etkileyici sözleri söylemeliyiz. Bizim onlara değil onların bize ihtiyacı olduğunu anlatmalıyız. Farklı olursak eğer iş bize gelir farklılığımızı göstermeliyiz. Cevabı en doğru şekilde ancak kendimiz söyleyebiliriz, işe alınmanızdaki en önemli nokta olabilir. Firmalar kendilerine bir şey katacak insanlarla çalışmak isterler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu