Genel Kültür

28-29 Ekim Okullar Tatil mi

29 Ekim Çarşamba günü Cumhuriyet bayramı olması ile yurdumuzun dört bir yanında resmi tatil ilan edilecektir. Cumhuriyet bayramı 29 Ekim Çarşamba gününe denk gelmesi ile birlikte tatil olup olmadıkları merak ediliyor. Her yıl düzenli olarak bakanlık tarafından yapılan açıklama doğrultusunda tatil kabul edilmektedir. Yapılan açıklamalarda 29 Ekim’in başlangıç zamanı olarak 28 öğleden sonra ve 29 Ekim tüm gün boyunca tatildir. Resmi tatil zamanlarındandır. Bayram tatiline bakıldığı zaman 29 Ekim Yarım gün tatil olduğunu görüyoruz. 29 Ekim ise tam gün tatil olmasından dolayı 1,5 günlük tatil söz konusudur.

Okullar 28 öğleden sonra 29 Ekim ise tam gün tatildir. 29 Ekim etkinliklerine katılan öğrenciler için 30 Ekim tatil olup olmadığı henüz bilinmemektedir. Milli Eğitim Bakanlığının yapacağı açıklama doğrultusunda tatil olacak mı sorusuna kesin bir cevap gelebilir.

29 Ekim ülkemizin dört bir yanında coşku ile karşılanacak. Devlet büyükleri stadyumlarda düzenlenen programları seyretmeye giderek coşkulu bir dönem olacaktır. Tüm Türk milletinin 29 Ekim Cumhuriyet bayramını en içten dileklerimizle kutlarız nice yıllara diliyoruz. Sevdiklerimiz ile özel günlerimizi paylaşarak onlara hatırlatalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu