Genel Kültür

Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Ayakkabı seçiminiz ne kadar doğru olursa o kadar rahat edersiniz. Bazen dikkat etmediğiniz sebeplerden dolayı ayaklarımız yaralanarak zarar görebilir. Dengeli olması ile ayak sağlığımızı koruyarak zarar görmesinin önüne geçebiliriz. Yeni bir ayakkabı alacaksanız o zaman dikkat edecekleriniz neler olduğunu incelemelisiniz.

Ayakta dururken rahatsız hissettirecek yürüdüğümüz zaman ayağınıza ve bacaklarınıza olan baskıyı doğru şekilde dağıtmalı.

Baş parmağınız ve serçe parmağınız ayakkabının uç kısmı ile arasında 1 cm kadar mesafe olması gerekmektedir.

Çocuklar gelişim çağında olduğundan dolayı ayakları hızlı şekilde büyüyeceğinden dolayı bir iki numara büyük alınmalıdır.

Alınacak ayakkabılar ayağı iyice kavrayacağından dolayı baş parmağınızı sıkmamasına dikkat edin. Tırnak batması gibi bir çok sorun uç kısmı dar olan ayakkabılardan dolayı olmaktadır. uzun süre boyunca canınızı sıkabilir.

Tabanı sert ayakkabıdan uzak durulması gerekli olup henüz ayak kasları yeni gelişen çocuklar için düz taban oluşmasına neden olabilir.

Çocuklar 2 yaşına gelene kadar ev içersinde ayakkabı giydirilmemelidir. Ayakları rahat bir şekilde gelişimi sağlanarak daha sonra ayakkabı tercihi yapılmasını düşünmekteyiz.

Çocukların ayak sağlığını korumak için yeni yürümeye başlayan çocuklara giydirmeyin. Ayakta durmasını öğrenerek üstüne rahat bir şekilde basmayı öğrenince ayakkabı giyebilirler.

Bir Yorum

  1. ayakkabı seçimi kesinlikle çok önemli. tercih yaparken bu konuda kendini ispatlamış markalardan şaşmamak gerek. bu arada geçenlerde buypasa dan bi ayakkabı siparişim oldu. önemli markaların ürünlerinde oldukça büyük indirimler vardı. bi bakmanızı öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu