Genel Kültür

Boş Kira Kontratı Örneği

Kira kontratı (kira sözleşmesi) ev sahiplerinin ve kiracılarının özellikle görmek istedikleri örnek kontrat sayesinde anlaşmazlıkların önüne geçilir. Şartlar ve gerekli bilgilere yer verilerek iki tarafında içi rahat eder. Yeni yasaya göre kira kontratı yapılması gerekmektedir. Resmiyete dökülerek ev sahibi tarafından evin kira bedeli üzerinden ödeme yapması gerekiyor.

Gayrimenkul sahibi olan kişiler evlerini kiraya vermeden önce boş kira kontratına sahip olarak yasalar çerçevesinde yapmaları gerekmektedir. Kira kontratına göre gerekli alanların doldurulması gerekiyor. Hukuki açısından ev sahibi ve kiracı bakımından dikkatlice okunması gerekir.

Kiracıların göreceği boş kira kontratı doldurulmuş halde olacaktır. Yasalar çerçevesinde kira kontratları ev sahibi ve kiracının haklarını koruma altına almış olacaktır. Kontrat olmadığı takdirde yasal olarak suç işlemiş olacaksınız.

Kiracı Kontratı Nedir?
Kira kontratında mal sahibi ile birlikte kiracı karşılıklı olarak yaptığı uzlaşma denir. İki kesiminde hakları koruma altına alınmış olup hazırlıklarını bu düzen içersinde sağlayabilirler.

kira kontratı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu