Genel Kültür

Doğum Günlerini Neden Kutlarız

Hayatımız boyunca bir çok doğum günü geçiririz. İyi ve kötü deneyimlerimizi geride bırakarak yeni başımızın bize mutluluk, huzur ve sağlık getirmesini dileriz. Hayat bize mutluluk getirirken kimi zamanda kötü günler getirmektedir. Üzüntülerimiz olur mutsuz olmamıza sebep olarak ruh halimizde değişikliğe sebep olur. Hayat deneyiminde karşımıza bir kere çıkacak olan şansları doğru şekilde değerlendirmemiz gerekmektedir. Bizlere yeni şeyler öğrettiği gibi sahip çıkmalı o denli hareket etmeliyiz. Her yılın bize şans uğur getireceğine inanarak yeni kutlamalar yaparak kendi kendimizi motive ederiz.

İnsanlar hayatını takip ederek kaç yaşında olduklarını öğrenmek bir yandan da doğum günlerini kutlarlar. Her yeni bir yaş, geçirilmiş olan bir seneyi hatırlatır. Yaşanılanlar insanlara deneyim hak kazandırır. Yeni bir yaşa girilmesi bir çok deneyimin elde edilerek geçmişi geride bırakılmasıdır. İnsan her geçen gün yeni deneyimler kazanır bir çok bilgiye sahip olarak yaşamını sürdürür. Yaşamının getirdiği olgunlukla hayatına sürekli olarak devam eder. Yaş günlerini yaşayan kişiler yaşanmışlığın kendisine getirdiği tecrübe ile hayatını yaşar.

Bazı insanlar yaş günlerini hayatın zorluklarına, sıkıntılarına bir günlükte olsa unutmak için doğum günlerini kutlarlar. Manevi olarak doğum gününün bir özelliği olmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu