Genel Kültür

Dövme Sildirme Nasıl Yapılır

Dövme Çıkartma, Kalıcı Dövme Sildirme

Dövme her yaştan kişinin severek yaptırdığı deri aksesuarlarından birisi olmaktadır. Görünüşü ile birlikte kişilere oldukça güzel bir görünüm sağlayabilir. Vücudumuzun çeşitli yerlere yaptırdığımız gibi kalıcı, geçici ve kınadan yapılan dövmeler dahi olmaktadır. Kişiler genelde iğne altına yatarak derinin altına boya enjekte edilmektedir. Şekil verilerek yazı, resim, fotoğraf veya herhangi bir şey yazılıp çizilebilir.

Dövmeden kurtulmak istiyorsanız cerrahi olarak temizleme yaptırabilirsiniz bir uzman tarafından olabilir. Sonra dövmenin şekline göre törpü, dövme, lazer, kesme yöntemleri uygulanarak temizlenebilir. Dövmeniz küçük ise kesme yapılabilir genelde o bölgenin kesimi olmaktadır. Zımpara ile yaptırmak istiyorsanız o zaman bölgeye zımpara yapılarak kazınır. Bir müddet boyunca bölgenin temiz tutulması gereklidir mikrop kapmasını önlemek için sildirecekler dikkat etmeli.

Dövme çıkarma kremleri ile birlikte sürüldüğü bölgede reaksiyona uğrayıp pigmentler sayesinde dövmenin parçalanarak yok olmasını sağlamaktadır. Satın alacağınız dövme çıkarma kremleri set halinde satışları yapılmaktadır.

Hint kınası dövmelerini çıkarmak için bolca sabunla bölgeyi yıkayarak çıkartabilisriniz. Ortalama olarak 30-45 gün içersinde hint kınası dövmeler kendiliğinden çıkmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu