Genel Kültür

Türksat 4A Otomatik Frekans Güncelleme

Türksat 4A Otomatik Güncelleme Frekansı, Türksat 4A Otomatik Kanalları Güncelleme

14 Temmuz 2014 itibari ile birlikte frekanslarda değişik meydana gelecektir. Uydu alıcınızda bulunan 3A uydusunun frekans bilgilerinin hepsi kaybolmuş olacaktır. Yayın hayatından çıktığı gibi Türksat 4A uydusu yörüngede yayın yapmaya başlayacak. Birbirinden yeni kanallar uyduya eklenmiş olmaktadır. Frekans yenilenmesi ile birlikte uydu alıcınızdaki kanalların otomatik güncellenmesi için tek bir frekans yeterli olacak. Ülkemizin gururu olan Türksat 4A yayın hayatı ile kaliteli yayınıda ortaya çıkartıyor. Kullanıcılar için favori olarak gösterilmektedir.

Otomatik güncelleme yapma frekansını kullanarak eski kanallarınıza tekrar ulaşabilirsiniz. Silip yüklemek yerine tek seferde listenizde bulunan kanallar uydu alıcınız üzerinden güncellenmiş olacaktır. Otomatik güncellemeyi yapacak olanlar dikkatli bir şekilde yapmaları gerekmektedir.

Hatırlatma: Otomatik güncelleme yapabilmek ve Teletext hizmetleri alabilmek için, Türkiye ve Avrupa’dan TÜRKSAT TANITIM (11844 V SR:2222 FEC:3/4) Türkiye ve Orta Asya’dan TURKSAT PAKET (12015 H SR:27500 FEC:5/6) yayınlarımızın parametreleri manuel olarak girilmeli ve şebeke arama (network search) açık seçilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu