Genel Kültür

Eşlerin Aldatılma Nedenleri

Evler birbirlerine karşı vazifelerini yerine getirmemesi aldatılma olarak görülüyor. İhtiyaçlarının karşılanmaması onların sıkıntı yaşamasına ve sorunlarla yüzleşmesine neden olmaktadır. Son yıllarda genç çiftler arasında aldatılmalar artmaktadır. Kadın ve erkeğin sorumluluklarının bilincinde olması partneri tarafından aldatılmasına engel olabilir.

Aldatılma nedenleri
Eşlerden birinin kişilik sorunu yaşaması, partnerini utandıran davranışlarda bulunmamalıdır. Eşi tarafından yeteri kadar değer görmemesi arayış içine girmesine neden olur. Kendisini onaylayacak bir eş, ona destek olarak başarıya ulaşması adına hareket etmeleri gerekiyor.

Evlilik dönemi boyunca kişilerin üzerinde olan yüklerden kurtulması gerekir. Sıkıntı ve sorun içerisinde olmadığı gibi destek alamaması aldatılma nedeni olarak görülmektedir.

Kaynana veya annenizin sizinle birlikte yaşaması sorun getirmektedir. Çiftlerden birisinin baskısı sonucunda aileye dışarıdan birisi gelmesi sorun yaratmaktadır. Evlilik iki kişilik ve çekirdek aile şeklinde olması gerekiyor. İki tarafında razı olmadığı durumlardan mutlaka uzak kalınmalıdır. Sorun aileye birisi gelmesi değil, aile içi sorunlara müdahil olunmasıdır.

Evliliklerin bozulmasında üçüncü kişi oldukça etkilidir. Erkek veya kadın olması fark etmeksizin çiftlerin arasında sorun olarak görülür.

Kültür, eğitim ve kişisel gelişimlerin arasında uçurumların olması sıkıntı yaşamalarına neden olur.

Evlilik terapisi ile ilişkinize düzen getirin
Aldatılma her iki tarafında kabullenmesi için zordur. Güvenleri sarsılarak sonraki ilişkilerinde başarıyı yakalamakta zorlanırlar. Çiftler evlilik sorunlarına yönelik evlilik terapistine giderek sorunları aşmalıdırlar. Özür dilemek, bağışlanmak ve affedilmek güven sorunu yaratacaktır. Aldatılma konusunda size yardımcı olabilecek kişi evlilik terapistidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu