Okul

Fedakarlık İle İlgili Kompozisyon

Hayatımızda bazı konular hakkında taviz vermek zorunda kalabiliriz. Hayatın getirdikleri gibi götürdüklerinin de olduğunu unutmamalıyız. Her insan fedakar yapıya sahip olmadığından bir noktada kalırlar. Yaşamlarına devam etmek ve isteklerine ulaşmak için bazen onlarında fedakarlık göstermeleri gerekebilir. Kişilerin kendi içinden olay ve olgulara yönelik çözüme ulaşmak adına kendinden verdikleri tavizlerle olur.

Fedakarlıkta kadınların erkeklerden daha ön planda olduğu görülüyor. Annelerimiz, babalarımız ve büyüklerimiz daima bizim için fedakarlıkta bulunurlar. İnsanlardan karşılıksız olarak değerlerini göstermek adına yapabiliriz. Fedakar olmak değerimizi kaybettirmediği gibi insanlar karşısında değer kazanırız. Yeri geldiğinde annelerimiz aç kalır ama bizim karnımızı doyurmamız için ellerinden geleni yaparlar. Kendilerine pabuç almadıkları gibi bizlere alırlar. Her bakımdan annelerimiz fedakarlıkta bulunurlar.

Üstün yeteneklere veya becerilere sahip olmamız gerekmiyor. Fedakar olmak için insanları sevmeli, çevremizdekilere değer vermeli ve onları anlamamız gerekiyor. Fedakarlıkta bulunmak sevgiyi, merhameti, şefkati, düşünceyi, değeri gösterir. Fedakarlıklar karşılıklı olarak yapıldığı zaman değer kazanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu