Genel Kültür

Google Genel Merkezi Nerede

Dünyanın en büyük şirketi ve teknoloji devi olan google geliştirdiği sistem sayesinde insanlara internetten faydalanıyor. Geleceğin teknolojisi olarak insanlara rehberlik ederek yol göstermiştir. İnternet bilgi kaynağını içine barındırıp google ise bize rehberlik eder. Aradığımız bilgileri kaliteli ve özgün bir şekilde sunarak faydalanırız. Çeşitli alanlarda hizmet verip internet dünyasında aynı zamanda yüz binlerce kişiye iş imkanı sunmaktadır. Reklamlar vererek kullanıcılarına para kazandırıyor. Buluşu üniversite öğrencilerinin yaptığı test sonucunda sunulmuştur. İnsanlığa daha çok nasıl yararlı olunabilir denerek ilerlemeler kayıt edildi.

Google’nin kuruluşu 4 Eylül 1998 yılında Menlo Park, Kalifornia da kuruldu. Kurucusu olan Sergey M. Brin ve Lawrence E. Page’dir. Geliştirilen teknoloji büyük ilgi görerek hisseleri tavan yapıp milyarlarca dolar değerindeki yatırımlar sağlanmıştır. Bugünkü merkezi Kalofirnia’da bulunan Mountain View’dedir.

Görsel olarak insanları kendisine imrendirecek kadar geliştirilmiş. Dünyanın en iyi yazılımcıları ve meslek alanlarında başarılı olan kişiler çalışmaktadır. Gelişen teknolojinin takibini yapacak olursak dünya devi olan google tanımış olacaksınız. İnternet dünyasında çeşitli alanlarda hizmet sunmuş halende sunmaya devam etmektedir.

5 Yorumlar

  1. Beni Kaliforniya ya Google şirketine davet edip 1 kaç gğnlüğüne misafir edebilir misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu