Genel Kültür

İlişkiler Neden Biter

İlişkiler sıcak meze gibi başlar soğuk meze gibi biter. Ne zaman başlayıp biteceğini bilmediğimizden dolayı içimize kurt düşer. Ayrılık rüzgarları estiği zaman çanlar çalmaya başlar. İki taraf içinde zorlu bir dönem olacaktır. Ayrılığın tanımı karda çıplak yürümek, yırtık pırtık elbiselerle dışarı çıkmak, gömleği delik deşik olarak insan zorlanır. Hayat insanlara sevdirir sonra onları bir şekilde alışkanlık haline getirerek zamanla unutmasına sebep olur.

Peki insanlar arasına giren bu ayrılık nedendir? Neden sonradan ayrılığın farkına varırlar? Aslında gerçek olan nedir onu bilmek lazım. İki taraf için geçerli sebepler olur. Uzak kalan kişiler özler, zamanla içindeki boşluğu doldurmaya çalışır. Saçma ama gerçek olan bir şey ayrılıklarda olabiliyor. Çünkü karşımızdaki insanın kusursuz değil sorunlu, hatalı olduğunu düşünmeye başlarız. İnsanoğlunun gözü aç olması daima çevresindekilere koşmasına neden olur. Uzun lafın kısası “gözün gördüğünü gönül ister”. Aldatılma nedeni olarak görülür mü bilinmez. Direk araya küfürler hakaretler gelerek insan hayatını olumsuz şekilde etkileyebilir.

Aslında sevgi bitmez, sevgi insan hayatı için en önemli şeydir. Birini sevmeden insan hayatını yaşayamaz. Kalbiniz yerine geçebilecek organımız olmamaktadır. Sevgi kalbimizin magma tabakasına benzetilir. Yıllar önce harıl harıl yanar bir süre sonra körelir ve söner. Yağmura da benzetilebilir sağanak bir yağıştan sonra ortalık durulur zamanla her şey eski haline döner. Kalbimizin en derinliklerinde halen ufak bir ateş devam edebilir. Kadınlar ve erkekler kalpleriyle sever karşısındaki kişiyi de öyle görür. Sempati kurmak kalplere hükmederek insanları etkiler.

Biri erkekten diğeri kadından kaynaklı olan ayrılık olarak hayatımızdadır. İkisi de insana acı çektiren, zorlayan ve zor durum bırakandır. En acıtıcı olan ise farkına varmadan gerçekleşen ayrılık olur. Halen kendisini sevdiğini düşünürken bir taraf için duygular bitmiş, ayrılık çanları çalmaya başladığıdır. Bu düşünceler insan hayatına bıraktığı olumsuzluklarla karşımıza çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu