Genel Kültür

İnsanı Hayata Bağlayan Şeyler

Hayat öyledir ki kimi zaman insanı gülümsetir, mutlu eder. Hayatın getirdiklerinden dolayı üzülebilir, kendimizi mutsuz hissedebiliriz. İyi bir iş imkanı olan insan gelecekte olabilecek sorunlara karşı düşünceleri olur. Zihin devamlı “ya işten çıkartılırsam aman krizi de geliyor” düşünceleri tamamen yanıltır.

İyi bir eş sahibi olan insanlar da hayatlarındaki düşünceleri dört dörtlük olmalarıdır. Kendilerine layık bir eş onu mutlu eder, geleceğine dair en büyük destekçisidir.

Araba sahibi olmanın hayali kurulur. Bir gün birikimler sonucunda o istediğimiz araba bizim olur.

Çocuğumuzun okula gitmesi, başarılı olup bizi gururlandırması istenir. Her şey yolunda giderken masraflar artarak önümüze engel çıkar. Okulu, kursu, dershanesi için para lazım olur.

Çok sevmek istersin bazen “ya giderse, ya üzerse” düşünceleri aklından çıkmaz.

Şehrini seversin bir bakmışsın ki yolculuk görünmüş. Bugün buradaymışsın yarın başka bir yerde. Hayat insanları farklı alanlara yönlendirir. Trafiği ayrı derttir, insanların davranışları çok daha farklıdır.

Sevgilinden ayrılırsın sorunlar yaşaman kaçınılmaz olur. Onu özlersin, merak edersin, endişelenirsin bu da senin üzerine yük olur. Sevdiğin insan senden uzaklaşarak geriye acılar bırakır. İnsanlar arasında sevdi değerleri çok farklıdır.

Edindiğin bir hobiden dahi daha sonradan sıkılırsın. Çok severken artık sevmemeye başlarsın. Neden bu kadar kolay sıkıldın kendine kızarsın.

Hayatta insanları mutlu eden çeşitli şeyler vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu