Genel Kültür

İnsanlar Neden Kavga Eder

İnsanlar Neden Birbirleri İle Kavga Ederler, Kavganın Nedenleri Nelerdir toplum içersinde hoş karşılanmayan davranışlardan olup bir başkasının üstünlüğünü genelde kabul edemediklerinden dolayı başvurdukları yoldur.

Kavganın bir çok temel sebebi olabilir bunların en başlıca nedenleri ise kişiler arasında anlaşmazlıklardan doğmaktadır. Kişilerin kendisine olan özgüven azlığından dolayı anlaşmazlıklar ortaya çıkar kabullenemeyerek bunu kaba kuvvetle çözmeye çalışırlar. Ülkemiz demokratik bir ülke olduğundan dolayı yasalar tarafından haklarımız korunmaktadır. Çözülemeyen sorunlar için emniyete bildirim yaparız haklı haksız kısım ayrılarak hak yerini bulmaktadır.

Savunan birisine yapılan bir saldırı insanlığa sığmayacak bir hareket olmaktadır. Hayatta başarılı olamadığı gibi başka insanlara zarar vererek onların hayatına müdahale etmektedir. Kavgalarda taraflar birbirlerine uygulayacağı şiddet sonucunda insanlar mağdur olabilir.

Her konuda kavga edilmez bunlar aile, aşk, abi kardeş ilişkileridir. Kavga bir şeyi paylaşamamaktan veya fikir ayrılığına düşüldüğü zamanda genelde kendisini göstermektedir. Öfkesini kontrol edemediği gibi karşısındaki kişilere zarar vermektedirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu