Eğitim

Üniversiteden Atılma Geri mi Geliyor

Üniversiteden Atılma Gerimi Geldi, Üniversiteden Atılma Son Dakika Haberi çalışmaların devam etmesi ile birlikte milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren okuldan ilişki kesilmesi öğrenciler için tekrar hayal kırıklığı olmuştur.

Üniversite öğrencileri için yeni bir haber daha koridorlarda yankılanmaktadır. Başbakan Erdoğan tarafından yeni üniversite düzenlemelerinde atılmanın geri geleceğine yönelik konuşmalarının ardından çalışmalar başlandı. YÖK kanunlarında yeni bir maddenin ilave edilmesi sonucunda üniversitelerden atılmanın yolu açılmış olacaktır. Değişikliklerin gerçekleşmesi ile birlikte öğrencilerin okullarının bitirmesi için ön lisans 4, lisansta ise 7 yıl kadar sürebilecektir. Eczacılık 5 yıl olup, diş hekimliği 8 yıl, tıp bölümü 9 yılda tamamlanması gerekecektir.

Geçtiğimiz 2 yıl önce çıkartılan yasa ile birlikte eğitimde başarısız olan öğrencilerin okulla ilişkilerinin kesilme kararı kaldırılmıştır. Yasa dışı eylemlere katılan öğrencilerin af edilmesi ile birlikte tekrar okula dönmüşlerdi. YÖK çalışmalarına şuan düzenleme yapılması öğrencileri tedirgin etmiştir. Okullarını bitirmek isteyenler için verilen sürede tamamlamaları gerekecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu