Genel Kültür

İş Görüşmesinde Başarılı Olmanın Yolları

Üniversiteden mezun oldunuz kısa zaman içersinde önemli bir iş görüşmesi aldınız bu sizin kariyerinizi ve geleceğiniz ilgilendiren bir durum olduğundan dolayı farklılığınızı ortaya koymalısınız. Pozisyonunuzun durumu öğrenin piyasa araştırması yaparak bilgileri alın ardından firma ile ilgili ufak bir araştırma gerçekleştirin son yıllarda büyüme oranlarını öğrenin.

Karşınızdaki ile tokalaşmanız onunla aranızda oluşacak samimiyet sıcak olacaktır. El sıkışmak dostluk samimiyetlik demektedir.

Çok konuşmayın her şeyi özet ve net şekilde cevaplar verin mesleğinize hakim olduğunuzun farkına varsın hızlı cevaplar onu şaşırtacaktır daha önceden hazır olduğunuz hisseder.

Eski işinizle ilgili olumsuz durumları bildirin yorumlarınızı katarak iş vereninize karşı saygısızlık yapmayın ekmeğiniz asla yediğini unutmadan anlatın.

Mülakat zamanına çok erken veya geç gitmeyin bu durum sizin sorunlar yarattığınızı ortaya çıkaracağından dolayı yetersiz görülebilirsiniz.

Gülümser olun olayları anlatın el kol hareketleri yüz mimiklerini mutlaka kullanarak gösterin.

Maaş ödemeler veya tatil günlerinden bahsetmeyin daha işi almadınız ikinci aşamaya bırakın.

İşiniz ile ilgili iyi bir izlenim bırakmak için hazırlık olun araştırmalarınızı yapın karşınıza çıkacak durumlara karşı net bir bilgi verin.

Konuşma esnasında kendinize hakim olarak gerilmeyin yada çok rahat davranmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu