Sorular Cevaplar

Bilim Adamı Nasıl Olunur

Eğitim hayatınız boyunca bilim adamlarının yaptıkları devamlı sizlere anlatılmasına rağmen bu insanlar neler yaparak bilim adamı olduklarını da bilmek gerekir. Zamanla birisi bilim insanı nasıl olabilir kendinize sorarsınız. İcatlar buluşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda tarih de isimleri altın harflerle yazılmış aradan yüzyıllar geçse dahi devamlı hatırlanacaklar. Merakınızın peşinden gidin onlarda bunu yaparak yerlerini almışlardır.

İnsanlık için nasıl faydalı bir şey yapabilirsiniz bunu düşünün azimli hareket ederek asla pes etmeyiniz. Unutmayın ilk siz bulacaksınız yapacaksınız göstereceksiniz bunları düşünün bütün kuralları yasaları bilgileri bir kenara bırakın kendinizi gösterin. Başarılı deneyler yaparak faydalı bir şeyler bulabilirsiniz hatalardan korkmayın ders çıkarmasını bilin tekrar farklısını deneyerek bu sefer başarıya giden yolda yer alacaksınız. İnandıktan sonra başarı sizlere gelecektir yapmak istediğinizi bilin hedefiniz olduğu sürece gerçekleşmeyecek hiç bir şey yoktur.

Tarih de bir çok bilim adamının ilk zamanlar başarısız olduğu kimisinin okuldan dahi kovulduğu yazmaktadır okula gitmediniz diye olmayacaksınız bir kural yok şimdi sınırları aşabilirsiniz. Hizmet ederek insanlara bir şeyler katmak bu yolda en büyük yardımcımız olacaktır. Ülkemizde malesef bu konularda yeterli bilgi olmadığından dolayı insanlığa katkı da bulunan bilim adamlarının yetişmesi oldukça azdır. Günümüzde imkanlar doğrultusunda da yetişmediklerini gözlemleyebiliriz.

2 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu