Genel Kültür

Kaza Anında Hangi Telefon Aranmalı

Kimsenin başına gelmemesini dileriz ama dikkatsizlikten dolayı her gün kazalar meydana geliyor. Bayram ve özel günlerde herkesin yolcuğa çıkıp son güne dönüşlerini bırakmaları tehlikeli oluyor. Bu bayramlarda olduğu gibi yüzlerce kişi hayatını kaybediyor. Bayram onlar için sevinç değil kara gün olarak hatırlanıyor. Araçlar yollarda dikkatli olması gerekli olup kişilerin uykusuz şekilde yola çıkmamalıdır.

Kaza olması durumunda size yardımcı olacak ilk kurum Acil Yardım ve Kurtarma Hizmetleri olacaktır. Ambulans için 112 arayarak bulunduğunuz yeri tarif ederek yardım talebinde bulunabilirsiniz. Aradıktan sonra ardından 155 polis imdat arayarak güvenliğinizi sağlayabilir son olarak yangın ve patlama ihtimaline karşı 110 itfaiyeyi arayarak yanan aracınızı söndürmesini sağlarsınız.

Bilinmesi gereken numaralar ezberleyin yada kağıda yazıp not alınız.
112 Ambulans Hattı
155 Polis İmdat
110 İtfaiye

Sürücüler ve yayalar bugünlerde dikkatli olup bir tarafın hatası yüzünden aileler için kötü hatırlanmasın. Bayramın son gününe doğru yaklaşmamızdan sonra artık kişilerin emniyetini kendileri sağlamalıdır. Kurallara uyalım, uymayanları uyaralım. Kazalar ile yetim kalmayıp, evlat acısı yaşamayalım. Ailenizin ve çevrenizdekilere değer veriyorsanız 1 gün geç gidin gerekirse ama kazalardan korunun.

ambulans resmi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu