Genel Kültür

N Harfiyle Başlayan Hayvan İsimleri

Canlılar biyolojik olarak çeşitliliğe sahiptir. Yeryüzünde yaşayan milyonlarca canlı türü vardır. İklime ve bitki örtüsüne adapte olan canlılar yaşamlarını sürdürür. Ekosistemde yaşayan, çevreye adapte olmuş hayvanlar nesillerini devam ettirirler. Sahip oldukları genetik özellikleri üreyerek gelecek nesillere aktarırlar. N harfi ile başlayan hayvanlar hangileri aşağıda verilmiştir.

Nandu: Boyları yaklaşık bir buçuk metreye kadar uzayabilen kuş türüdür. Ağırlıkları yaklaşık 20 kilogramdır. Orta Amerika’da görülen canlıdır.
nandu

Narval: Soğuk sularda yaşayan deniz gergedanıdır. Balinagiller familyasından bir hayvandır. Vücudu balinaları anımsatır. Kuzey denizlerinde yaşamlarını sürdürürler. Sürü halinde yaşamaya alışkınlardır. Kış zamanı İngiltere ve Almanya kıyılarına kadar inerler.
narval

Notilus: Günümüze kadar yaşayan ilkel ve yaşlı canlılardan biridir. Vücutlarındaki sıvı ve hava basıncı sayesinde uzun yıllar boyunca yaşayabilirler. Kabuklu canlılardır. Genellikle Güney Pasifik denizinde görülmektedir.
notilus

Neon Balığı: Boyları yaklaşık 2 – 3 santimi bulur. Güney Amerika açıklarında yaşarlar. Süs balıkları olarak akvaryumda beslemeye uygundur. Baş ve gövde bölgeleri parlak ve gümüş rengine sahiplerdir. Kuyrukları hafif turuncu ve kırmızımsıdır.
neon baligi

Nudibranch: Okyanuslarda yaşayan deniz canlısıdır. Vücutlarında birçok rengi barındırabilirler. Ağaç kurtları boyunca, baş bölgesinde boynuza benzer vücut çıkıntıları vardır.
nudibranch

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu