Genel Kültür

PTT Çalışma Saatleri

PTT şubeleri hafta içi her gün sekiz buçukta (08.30) açılır, öğle arası (12.30 – 13.30) bittikten sonra akşam beş buçukta (17.30) da kapanır. Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır.

PTT açılımı (Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü) adı ile 23 Ekim 1840 yılında kuruluş faaliyetlerine devam etmiştir. Günümüzde yeni haliyle Anonim Şirket halini almıştır. Osmanlı Devleti döneminde kurulan halkın ve yabancıların posta ihtiyacını karşılamak adına yapılan çalışmaları yürütmüştür. İlk postahane ise İstanbul’da Yeni Camii avlusunda dağıtım çalışmalarına başlamış zamanla ülkenin dört bir yanına yayılmıştır. Gerekli posta, kargo, telgraf, iletişim, KGS ve OGS, fatura ödeme işlerimizi halledebilmek için şubelere giderek işlem yapmamız mümkün olmaktadır.

PTT şubeleri gün içinde yoğun olduklarından dolayı erken saatte giderek yerinizi almış olmanız sıra bekleme derdinizin önüne geçmektedir. Bu sayede hiç beklemeden işlemlerinizi doğru şekilde yerine getirmiş olursunuz.

Pazartesi: 08.30 – 17.30
Salı: 08.30 – 17.30
Çarşamba: 08.30 – 17.30
Perşembe: 08.30 – 17.30
Cuma: 08.30 – 17.30
Cumartesi: Kapalı
Pazar: Kapalı

 

PTT şubeleri hafta sonu kapalı olmaktadır ancak sadece Posta servisi, posta ve kargo dağıtım merkezleri Cumartesi günü öğleye kadar mesai yapmaktadır.

Yukarıda belirtilen saatlerde PTT şubeleri hizmet vermektedir. Kapanma saatinde kapanır içerideki müşterilerle ilgilenildikten sonra tamamen kapatılmaktadır. Müşterilerin geç kalması durumunda ilgisizliği olmamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu