Teknoloji

Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell Kendi Numaranı Öğrenme

Türk Telekom, Vodafone, Turkcell gibi GSM operatörlerine abone olan kişilerin yeri geldiğinde kendi numaralarını unutmaları normaldir. Özellikle yeni alınan bir hat olduğunda numarasını bilmediğimiz zamanlar olur. TL yükleteceğimiz zaman gerekli de olabilmektedir. Numarayı biliriz ama tam hatırlamadığımızdan dolayı yanlış yüklemeler dahi olabilir. Tüm bunlardan uzaklaşarak kendi kullandığımız hattın numarasını öğrenebiliriz. Unutkanlık sorun olmaktan çıkarak ezberleyene kadar kullanacağınız kolay bir yöntem sayesinde telefon numaranızı istediğinizde görebilirsiniz.

Hafıza kayıplarından dolayı bir çok sıkıntı yaşanabilir, bunların aşılması için numaramızı aslında çok basit bir kodla öğrenebiliriz. Kendi numaramızı unutma derdine son verdiğimiz gibi adeta kaç TL kaldığımızı öğrendiğimiz gibi akılda kalıcı bir kodla bunu gerçekleştirebiliyoruz. Aşağıda verilen kodu kullanarak numaranızı kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kendi cep telefonunuzun numarasını öğrenmek için *101# yaparak arama tuşuna bastığımızda karşımıza numaramız çıkacaktır.

4 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu