Genel Kültür

Saç Boyası Nasıl Akıtılır

Saçlarınızı yeni boyatıp renk tonlarından hoşlanmadıysanız, saçlarınızı yakmakta istemiyorsanız 4-5 ay boyunca aynı renkte kalmanız gerekir. Saçlarınıza zarar vermeden boyasını akıtmak istiyorsanız uygulayacağınız yöntem sayesinde mümkün olur. Kullandığın boya ve türüne göre saçlarınızın renklerini her zaman istediğini gibi akıtamayabilirsiniz. Saçlarınızın yıpranmasını önlemek istiyorsanız üzerine yeni bir renge boyanması önerilmez.

Saçlarınızın boyasını akıtmak için evde kuaförlere giderek uygulama yaptırabilirsiniz. Saç renginiz daha koyuysa işe yarıyor ama çık renkte saçlara sahipseniz tekrar boyatma durumunda kalırsınız. Saçınızdaki boya uzun süre kalması saçlarınıza iyice yapışmasına neden olarak çıkması daha zorlaşır.

İlk aşamada saçlarınızı sıcak suyla yıkayınız, düzenli olarak sıcak suyla yıkanması saçlardaki boyaların akmasına yardımcı olacak.

Kepeğe karşı kullanılan şampuanlarda saç boyalarının akmasını önemlidir. Kepek şampuanlarının saça, saç derinize zarar vermesi azaltılması gerekir. Saç diplerine zeytinyağı ile masaj yaparak uygulanması, saçlarınızın boyasının akmasını sağlar.

Diğer yöntemler
Boya akıtıcı şampuanlar denenebilir, kuaförlerde bulunduğundan saçlarınızı bir araya getirerek uygulama yapabilirsiniz.

Beyaz sabun kullanarak, saçınızdaki boyanın akmasını kolaylaştırır. Beyaz sabun kullanımı saçlarınızı sertleştireceğinden saç kremleri kullanarak bakımını yapabilirsiniz.

Saçlarınızı boyasını akıtmak için bebek şampuanı ve yemek kaşığı bal ile karışım yaparak saçlarınızı korumanız mümkündür.

Saçlarınızın boyasını akıtmak için kullanılan yöntemler kimyasal olmamasına dikkat etmelisiniz. Saçlarınız kimyasal olması yıpratıcı ve zarar verebilir, bunların önlenmesi için dikkat edilebilmektedir. Saçlarınızda uygulayacağınız yöntemler sayesinde koruyabilir, etkilerini azaltabilirsiniz. Eski ışıltı ve canlılığını kaybetmenize neden olabileceğinden dikkat etmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu