Genel Kültür

Saç Tebeşiri Nedir

Kadınlar için moda her geçen gün değişmektedir. Kadınların en önemli noktası olan saçlarının bakımlarına özen gösterirler. Saçlarda renk değişiklikleri insanların kendine olan güveni ve stresini atmasını sağlıyor. Devamlı olarak saçlarda değişiklik yapılması yanmasına sebep olur. Saç tebeşirleri saçlarınız için geçici saç boyası olabilir. Kendinize göre boyamasını yaparak gün boyunca renkli saçlarınız ile dikkat çekebilirsiniz. Uçlarına hafiften renklerle boyamak yenilikler getirir.

Saçlarınızın rengini değiştirebilir, dilediğinizde yıkayarak boyalardan tamamen arınabilirsiniz. Yıkanında çıkma özelliği sayesinde hayatınıza kolaylık getirecektir.

Saç tebeşiri nasıl uygulanır?
Saç tebeşirini kullanmadan önce sprey yada jöle kullanılmaması gerekmektedir. Mümkünse saçlarınızı yıkayarak en temiz hali ile kullanın. Boyanacak saçlar hafiften ısıtılmalı ve su damlayacak ıslaklıkta olmalıdır. Saçlar hafif ıslatılmasından sonra istenilen renge boyanır. Eldiven yardımı ile boyamak daha iyi olacaktır. Tebeşirin dağılması için saçlarınız taranır. Kurutma makinesi ile saç kurutularak boya sabitlenir. Bunu yapmayan kişilerin üstüne sürtünebilir dikkat edilmelidir. Kurutulmasından sonra boyama işlemi bitmiş demektir.

Saç tebeşiri sayesinde saçınızda farklı renkler barındırabilirsiniz. Koyu renk saçlar için yoğun şekilde uygulanabilir. Saçlarınızın boyasını çıkarmak için şampuanla yıkayarak tamamen çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Yağmurlu günlerde saç tebeşiri kullanılmasını önermeyiz. Islandığı takdirde hafiften akmaya başlayacağından hepsi birbirlerine karışabilir.

Tebeşirin saça verdiği belli bir zararı olmamaktadır. Haftada maksimum 4-5 kere kullanın ve aşırıya kaçmamalısınız. Ürünü bulmak için kozmetik marketlerine gidebilir, online olarak güvenli yerlerden siparişle alabilirsiniz. Fiyatları renk çeşitliliğine göre 10-60 TL arasında değişiklik gösterir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu