Sorular Cevaplar

Replika Ürün Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Replika ürünler, günümüzde alışveriş siteleri üzerinde sıkça rastladığınız ürünler haline geldi. Mağaza satış fiyatlarının çok altında satılan ürünler olmaktadır. Satılan ürünlerin diğer bir şekli ile kopyası anlamına gelir. Orijinal ürüne benzetilerek birebir kopyası yapılarak ikisi arasındaki fark anlaşılmamasını sağlayarak insanlara satılır. Orijinal ürünün kopyası olması özellikleri de aynı olmaktadır.

Ürünün orijinal mi yoksa replika ürün olup olmadığını anlamak için testler yapılır. Benzerlik gösterse dahi bilgisi olmayan bir kişi tarafından kopyası olduğu anlaşılması çok zor olur. Orijinal cep telefonu ile replikasını ayırması zor olmaktadır. Özellikleri bir olsa dahi replika ürünün malzeme kalitesi daha düşüktür. Bazı ülkeler replika konusunda oldukça ilerleyerek neredeyse internetten aldığınız ürünün kopyasını sunarlar. Benzetilen arabalar, saatler, cep telefonları birebir aynı olarak piyasaya sürülür.

Orijinal ürün ile replika arasında ağırlık faktörü önemlidir. İkisinin arasındaki farklı elinizle anlamazsanız dahi hassas tartılar sayesinde öğrenilebilir. Ürünler arasında farklığı anlamanın yolu performansları olur. Replika bir ürün saati anlamak için özelliklerine bakın, boya verip vermediğini kontrol edin anlaşılır. Kalitesiz malzeme kullanılması genellikle kendisini ele verir.

Ürünün orijinal 1000 liraya satılan bir ürün olup size 150 – 200 liraya satmaya çalışıldığında anlamanız gereken ürünün replika olduğudur.

Online mağazalarda satış fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Tanınmayan ve yeni alışveriş sitelerine baktığınız zaman ürünü standart fiyatının çok altında sattığında anlayabilirsiniz. Beğendiğiniz ürün sorun çıkartabilir kalitesiz düşebilir. Replika ürünleri garanti belgesi, kullanma kılavuzu fotokopi şeklinde gelerek size sunulur. Bilerek aldığınız replika ürünleri olsa ileride yaşayacağınız sıkıntılarda herhangi bir güvencesi olmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu