Genel Kültür

Sakal ve Bıyık Çıkma Yaşı Kaç

Gençlerin kendilerine sorun ettikleri durumlardan birisi sakal ve bıyıklarının çıkma yaşları oluyor. Çevresindeki arkadaşlarının sakalları çıkmasından sonra popülerlik olduğunu görerek ne zaman çıkacaklarını düşünüyorlar. Psikolojik olarak kendilerini kötü durumda hissetmelerine sebep olduğu gibi okulda başarısızlığa mahkum olabiliyorlar. Arkadaşları tarafından çocuk oldukları dile getirilen kişiler üzerinde aile ilgisi olması gerekmektedir. Sizinde ünlülerin olduğu gibi şık ve mdoern sakallarınız olabilir. Erkekler için erkek olma dönemi olup genellikle ergenlik döneminde çıkmaya başlar.

Sakalların çıkması için en başta ufak tüylerinizi biraz daha büyüyecektir. Kulaklarınızın oradan faullerin altından başlayarak tüyleriniz daha çok çıkıp ardından çene kısmında kendisini gösterecektir. Sakallarınızın daha hızı çıkmasını istiyorsanız öyleyse bir kere yüzünüzü sabunlayarak jilet ile kesiniz. Tüylerin alınması itibari ile sakallar çıkacaktır. Sakallarınızın kökleri kendine gelerek artık yüzünüzün diğer kısımlarında dahi tüylenmeye başlayacak kendisini gösterir.

2 günde jilet vuranlar ve sarımsak tüketenlerde sakal daha çabuk çıktıkları gözlemlenmiştir. Yüzünüzü sık sık yıkamanız durumunda daha hızlı çıkmasını sağlamaktadır. Yüzünüze sarımsak dahi sürebilirsiniz saçlarınızın çıkmasını sağladığı gibi yüzünüz de sakalların çıkmasını sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu