Genel Kültür

Sınava Girmeden Önce Ne Yenilmeli

YGS sınavının yaklaşması ile birlikte 2 milyon kişinin Yüksek Öğretim Geçiş Sınavı için sabırsızlandıklarını yakından görebiliyoruz. Sınava giderken zihninizi açmanızı sağlayacak olan besinler aynı zamanda performansınızı etkileyecektir. Yanlış beslenerek sınav esnasında uykunuz dahi gelebilir.

Sınav öncesinde nasıl beslenilmesi gerekli?

Kahvaltınızda çayınıza katacağınız tarçın sizin daha iyi düşünmenizi sağlayacaktır. Sorular karşınızda zihniniz canlı ve dinç olduğundan dolayı hızlı şekilde cevaplayabilirsiniz.

Sınav günü şekerden uzak durun aşırı karbonhidrat almanız durumunuzda vücudunuz onları sindirmek için kanları karın kısmınıza pompalayacaktır. Sınavdan başarısız not alabilirsiniz az ve hafif yemeniz gerekiyor.

Sınavın 4-5 gün öncesinden balık yemenizde fayda var hafızanızı ve düşünme yeteneğinizi arttırarak performansınızı yüksek tutabilirsiniz. Aklınızda olanları unutmanızı engelleyecektir.

Sınava akşamı sütlü ürünler başarıyı yanında getiriyor. Tüketeceğiniz süt veya ayran potasyum kaynağı olduğundan dolayı dikkat dağınıklığına birebir gelmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu