Genel Kültür

Sol Gözün Seyirmesi Neye İşaret

Sol göz seyirmesi, göz kaslarındaki istem dışı kasılmalardır. Çoğu insanın yaşadığı bu durum, dini açıdan hayırlı bir durum olarak karşılanmıştır. Tıp bilimi açısından sol gözün seğirmesinin birçok nedeni bulunmaktadır.

Tıpta miyokimi olarak da bilinen kaslardaki seğirme, sol veya sağ gözdeki kasların belirli nedenlerde dolayı kasılmasıyla ortaya çıkmaktadır. Bazen kısa süren seğirmeyeler, bazen çok uzun süre devam eder. Geçmeyen göz seyirmesi şikayetlerinde mutlaka doktora gitmek gerekir.

Sol gözün seyirmesi ne anlama gelir? Neye işaret? diye düşünenler için, bu konuda uzmanlar şu açıklamalarda bulunmuşlardır.

Sol Gözün Seyirmesi Neden Olur? Seyirme Nasıl Geçer?

1. Stres: İş hayatındaki yoğunluk, sınavlar ve diğer bizi zora sokan durumlarda strese kapılırız. Yoğun stres durumlarında, bir kısım insanların vücudunda göz seyirmeleri olmaktadır. Bu vücudun strese karşı verdiği bir tepkidir.

2. Kafein ve Alkol Kullanımı: Kafein içeren kahve, asitli içecekler ve alkollü içecekler, aşırı tüketildiği zaman sol göz seyirmesine neden olabilmektedir. Bunun nedeni içerdikleri bazı maddelerin, vücudun sinir sistemini etkilemesinden kaynaklıdır. O yüzden bunlardan uzak durmalı ve bol miktarda su içmeyi alışkanlık haline getirmelidir.

3. Mineral ve Vitamin Eksiklikleri: Magnezyum mineralinin eksikliği göz seğirmesi sorununa yol açabilir. Gözünde seğirme olan kişiler, kan değerlerine bakarak, magnezyum eksikliği olup olmadığını öğrenmelidir.

4. Göz Kuruluğu: Çok uzun süre bilgisayar, tv veya akıllı telefonların karşısında zaman geçiren kişilerde göz kuruluğu olmakta ve bu da göz seyirmesini tetiklemektedir.

5. Göz Alerjisi: Toza karşı ya da bahar aylarındaki polenlere alerjisi olanlarda seyirme vakaları gözlenmektedir. Hem alerjinin tedavisi hem de göz seğirmesinin durması için göz doktoruna müracaat etmelidir.

Göz seyirmesi dini olarak yorumlandığı takdirde uğursuzluğa neden olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu