Genel Kültür

Tost Makinesi Nasıl Temizlenir

İhtiyaçtan dolayı sık sık tost makinesi kullanıyorsanız eğer her seferinde makineniz kirlenebilir. Bilhassa ızgaraların arası, kenarları özellikle uzun kullanım sonucunda kir tutmaktadır. Kirden dolayı pişireceğiniz tosta yapışması oldukça rahatsız edici duruma düşmektedir. Makinenizi temiz tutmak için önerilerimize kulak veriniz.

Pişirme kağıdı

Tost makinesinde tost veya benzeri şeyler pişirecekseniz eğer kir kalmasını istemeyenler pişirme kağıdı kullanabilir. Devamlı temizleme sorununun üstesinden gelirsiniz. İşiniz bittikten sonra pişirme kağıdını çöpe atınız.

Dileyenler alüminyum folyo kullanarak pişirme yapabilir. Uzun ızgaralar, çıkarılabilir plak şeklinde dizayn edilmiş olmasıdır. Bir kere alüminyum folyo kullanmanız takdirde uzun süre boyunca kullanmanıza imkan tanır. Tost makineniz kirlenmediği gibi istediğiniz zaman üstünü değiştirmenizde mümkün olur.

Yağ kullanmak

Tostunuzu pişirmeden önce yapışan lekeleri önlemek için pişirmeden önce margarin sürünüz. Tostu pişirdiğinizde leke kalmayacağından dolayı temizliği kolay olmuş olacaktır.

Tost makinenizi temizlemek için tavalarını çıkartarak makinede yıkayabilirsiniz. Pratik makinelerde pişirme tavaları çıkıyor temizlemesi kolay oluyor. Sünger yardımıyla temizledikten sonra bol suyla yıkayınız. Tost makinesinin kenarlarında leke kalmaması için sürekli temizleyin, kalan yağ lekeleri ileri ki zamanlarda çok daha zorlayıcı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu