Genel Kültür

Y Kuşağı Nedir Özellikleri

Günümüzde haber kanallarına dahi konu olan Y nesli nedir hangi özelliklere sahip olup kimleri kendisi içerisinde sınıflandırmaktadır. Y kuşağı ile birlikte belli bir tarihten sonra doğanlar bu neslin içerisinde yer almaktadır. Kimi rivayetlere göre tüketici ve okur yazar bir nesil olarak görülüyor teknoloji ile birlikte gerileme hareketsizlilik gösteriyor.

Bilim insanları tarafından sınıflandırılan nesillerden birisi olmaktadır. Amerika kültüründe X neslinden sonra ortaya çıkan yeni nesil Y’dir. Bilindiğine göre 1977-1981 yılından itibaren doğanlar bu sınıfa dahil olmaktadır.

Y nesli ile birlikte teknoloji geçmişe göre hiç bu kadar ilerlememiştir. İlgileri olan teknolojik ürünler ve gelişimini sağlandığı tek nesil olarak biliniyor. Günümüzde Y nesli teknolojiye, araştırmaya, öğrenmeye, öğretmeye ve bilgi kaynaklarını doğru olarak kullanmaya en yatkın nesil olarak biliniyor.

Y Kuşağı Özellikleri
Yenilikçi bir yapıya sahip olup büyük bir kısmı kendi yaratıcı fikirleri ile iş hayatında yer almak istemesi biliniyor. Teknoloji onlar için su kadar önemli olup düşüncelerini gerçekleştirmek için hazır bir dünya. İş alanında kendileri adeta pozitif enerji yayan bir enerji kaynağı olarak görülüyor. Başarılarının arkasında daha çok bu nesle dahil olanlarda görülmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu