Eğitim

Okul Müdürleri Ne Zaman Değişecek

Gündeme bomba gibi düşen haberlerden biriside okul müdürlerinin yerlerinin değişmesi olmuştur. Genel olarak bütün okullarda toplamda 100 binden fazla kişinin görevi ve yerleri değişime uğrayacaktır.

Okullarda eğitimin önü açılması ve yapılan değişikliklerin eğitim alanında daha verimli olacağı düşünülmektedir. Tarihin en büyük personel değişimi gerçekleşmesine kısa süre kaldı. Yavaştan personel değişiklikleri yapılması okul müdürlerini üzerken görevli öğretmenler terfi alarak müdür olacaklar mı ilerleyen günlerde belli olacaktır. MEB tarafından gelen haber öğretmenleri sevindirirken okul müdürlerini zor günler beklediği ortada.

Yasa Milli Eğitim Bakanlığı tarafından inceleme aşamasına geçmeden önce Milli Eğitim Müdürlüklerinde gözle görülür değişikler gerçekleşti. Kamil Aydoğan görevden alınarak yerine Erol Bozkurt. Müsteşar yardımcıları olan genel müdürlerin görevlerine son verilerek yeni atamalar gerçekleştirildi. Atamaların Pazartesi gününden itibaren hızlı bir şekilde yapılması bekleniyor. Büyük ihtimal atamaların hepsi aynı gün içerisinde gerçekleşecektir.

MEB da sürpriz atamalar devam ediyor. Bakanlıktaki 14 genel müdürden 3′ü, 140 daire başkanından alınarak 23′ünün yerlerinde değişiklik oldu. 81 il milli eğitim müdüründen 12′si merkeze çekilerek gözlerin tekrar Bakanlığa çevrilmesine sebep olmuştur.

Bakan Avcı’dan 4 Ağustos 2013 tarihinde atama ve yer değiştirilme yönetmeliğini hatırlatarak yasal düzenleme olduğunu belirtmiştir. Değişikliklerde görev sürelerinin 4 yılını doldurmuş olanlar başta olmak üzere değişiklikler gerçekleşeceği bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu