Genel Kültür

Adliye Çalışma Saatleri

Adliye hafta içi her gün sekiz de (08.00) açılır, öğle arası (12.30 – 13.30) bittikten sonra akşam beşte (17.00) kapanır. Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır.

Adalet sarayları (adliyeler)’de davanız var ve var olan davanızın durumu hakkında bilgi edinmek için adliyelerde görüşmelere katılabilirsiniz. Adliyelere katılacak olan vatandaşların temiz raporu, boşanma dilekçesi, şikayette bulunma, özel davaların görüşeceği yerlerdir. Adliyelerin hizmet alanları geniş olduğundan dolayı herhangi bir sebepten dolayı davalık durumunuz olabilir, görüşme günlerinizin de olası bir durumdur. Savcılıkla görüşmelerinizi adliyelerde yapabilirsiniz. İstek, öneri ve şikayetlerinizi dilekçe halinde vermelisiniz.

Pazartesi: 08.00 – 17.00
Salı: 08.00 – 17.00
Çarşamba: 08.00 – 17.00
Perşembe: 08.00 – 17.00
Cuma: 08.00 – 17.00
Cumartesi: Kapalı
Pazar: Kapalı

 

Adliyelerde gerekli işleriniz için gidebilir, açılış saatinde yoğunluk olmadan gerekli görüşmelerinizi yapmanız mümkündür. Çalışma saatlerini takiben yapacağınız işlemlerde sıra beklemeden gerçekleştirmeniz mümkündür. Adli makamlardaki işlerinizi mesai saatleri içinde halledebilir, davanız varsa bu saatlerde görüşülmesi mümkün. Gerek savcılıklarla görüşmelerinizi yaparak sorunlarınızı açıklığa ulaştırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu