Genel Kültür

Nüfus Müdürlüğü Çalışma Saatleri

Nüfus müdürlükleri hafta içi her gün sekiz buçukta (08.30) açılır, öğle arası (12.30 – 13.30) bittikten sonra akşam dört buçukta (16.30) da kapanır. Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır.

Nüfus müdürlüğü, vatandaşların başta nüfus bilgilerinin sisteme işlenmesi, ikametgahlarının kaydı, nüfus kaydı, nüfus kütükleri, kamu kuruşlarına hizmet vermek, nüfus cüzdanının yenilenmesi, kaybolması, değiştirilmesi, aile soyağacı gibi işlemlerinin yapılmasında hizmet veren kurumdur. İçişleri Bakanlığı bünyesinde nüfus müdürlükleri kaymakamlıklarda bulunarak erken saatte giderek erkenden sıra numarası almanız işlemlerinizi hızlandırmanıza yardımcı olacaktır. Nüfus müdürlüklerinde gerek kimlik, kütük, soyağacı gibi benzeri işleri olan kişilerin açılış saatinde orada olmaları işlerini hızlı bir şekilde yapmalarına yardımcı olacaktır. Nüfus müdürlüklerinin çalışma saatleri belirlenerek o saatlerde gerekli kurumlarda bulunarak hizmet alınabilir.

Pazartesi: 08.30 – 16.30
Salı: 08.30 – 16.30
Çarşamba: 08.30 – 16.30
Perşembe: 08.30 – 16.30
Cuma: 08.30 – 16.30
Cumartesi: Kapalı
Pazar: Kapalı

 

Nüfus müdürlüklerinin son zamanlarda yoğun olarak hizmet vermelerinin ardından sabahın erken saatlerinde vatandaşlık hizmetlerinizi yapmak için vaktinde giderek sıra beklemeden işlerinizi halledebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu