Genel Kültür

Aldatılma Korkusu Nasıl Yenilir?

İlişkilerde bir tarafın kendisini zayıf hissetmesi sonucunda aldatılma korkusu ortaya çıkar. Çağımızda çiftler arasında yaşanan sorunların başında “aldatılma korkusu” gelmektedir. Her şeyden önce bilmeleri gereken eşler arasında yaşanan tartışmaların kavgaya dönüşerek sorun yaşamalarıdır. Eşlerden birisi sanal dünyanın gelişmesi ile farklı alanlara yönelmesi etkili olabiliyor. Kendisine yeni arayışlar, arkadaşlık, çevre, dost edinmeleri korkuları arttırmaktadır.

Kişilerin karşılıklı şekilde sohbet etmeleri etkilenmelerine nedendir. Cinsler arasında görüşmeleri, fırsatlar ve sürekli sorgularla karşılaşılmasıdır. Gerektiği kadar ilgi gösterilmemesi eşleri aldatmaya teşvik ediyor. İlişki durumunda özel anların yaşanması gerektiği, sizin başkalarından ona daha yakın olduğunu hissettirmeniz gereklidir. Kadınları sürekli düşüme, muhakeme iten aldatılma korkuları olmuştur.

21. yüzyılda özellikle çiftler yetersiz hissettikleri zaman aldatılma korkusu ile karşılaşıyorlar. Korkuların abartılması kötü sonuçlar doğurabilir. Korku nedeni ile özel hayatını didiklemekten vazgeçin. Sizin davranışlarınız başkalarını etkiler, yaşadıklarınız sorunla karşı karşıya kalmanıza neden olabilir. Güven duyduğunuz sürece rahat eder, evliliğinizin ilk dönemlerini hatırlayarak davranışlarınızı değiştirebilirsiniz. Çevrenizdekilere sorular sormaktan vazgeçerek evlilik hayatınızı renklendirmelisiniz.

Kendinizi beğenmiyorsanız eğer eşinizin beğenmesini beklemeyin. Kendinize özen gösterin, aldatılma korkusundan dolayı eşlerin estetiğe olan ilgisi arttı. Üzerinde tedirginlik olanlar daha güzel görünmek için estetik ameliyatlara ağırlık vermektedir.

– Kendinize güvenin
– Başkalarının olumsuz sözlerine itibar etmeyin
– Evlilik hayatınıza renklilik katın
– Partnerinizin özel hayatını kurcalamaktan vazgeçin
– Erkeklerin kalbine giden yol midelerinden geçtiğini unutmayın
– Sevginizi göstermekten utanmayın, küçük oyunlar oynayın
– Ona ne kadar şanslı olduğunu hissettirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu