Sağlık

İçe Kapanık Biri Olmaktan Nasıl Kurtulurum?

İçe kapanıklık sorun olmasın, hayatı keyifli ve sonuna kadar yaşamayı hak ediyoruz. Sessiz sakin, insanlardan uzak kalmak başarıyı ulaşmamızı zorlaştırır. İçe kapanıklık sorunundan kurtulmak istiyorsanız yapmanız gerekenler var. Kendi kabuğunuzdan çıkarak artık dünyayı tanımalısınız. Kendinizi bir yere hapsetmekten kurtarın. Yeni insanları tanıyın, onlarla konuşmak için çaba gösterin. Evde sessizce oturmanız sizin içe kapanık birisi olmaktan kurtarmaz. Hayata daima pozitif şekilde bakın, kararlarınız doğruca sizi destekleyen türden olmalıdır.

Yaşınızın ilerlemesi ile içe kapanıklık devam ediyorsa hastalık safhasına ulaşmıştır. Ayrıca, boyutu çok daha ileri derecelere gelerek her şeyi en yüksek düzeyde hissedersiniz. İnsan öncelikle kendisini tanımalı, saygı duymalı ve kendisine güvenmelidir. Özgüven gelişmesi ile içe kapanıklığı yenebilirsiniz. İçe kapanık olanlar kendileri hakkında devamlı olumsuz şeyler düşünür. Başkalarına göre kendileri yetersiz, faydasız ve beceriksiz olarak görmeleridir.

Kendi durumunuzu sorgulayın, hayata yönelik negatif düşünceleriniz olsun. Olumlu baktığınız sürece kendi olumsuzluklarınızı unutacaksınız. Kendinizi daha iyi hissedeceğiniz gibi içe kapanıklıktan kurtarmış olacaksınız. Kendinize güvenin ve harekete geçin, başkalarından eksiklerinizin olmadığınızı bilmelisiniz. Pratik olarak hareket ediniz, içe dönük düşünceler muhabbet etmekle atlatılabilir. Başkaları ile pratik yapmaya başlayın, içe kapanık olduğunuzu unutun. Ruh haliniz biraz daha rahatlayacaksa sokaktaki insanlara bir şeyler sorun, kendinizi sıkmadan sorabildiğiniz vakitçe sorun.

Halinizden sinirlenmeyin, kendinizi kötü hissetmemelisiniz. Hayatınızın güzel olacağı düşüncesi sizin içe kapanıklıktan kurtarır. Bunu sadece kendiniz bidliğinizi de unutmayın, başkası bilmediği için sorun olarak görülmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu