Okul

Her Yiğidin Bir Yoğurt Yiyişi Vardır Kompozisyon

Her insanı aynı keseye koymak yanlış davranış olurdu. İnsanlar birbirlerinden farklı olduğu davranışları da farklı olur. Memlekete giderek birisini kötü tanıdığınız için diğerlerinin de kötü olacağı anlamına gelmez. İnsanlar birbirlerinden farklıdır, onları tanıdığınız sürece farklı yüzlerini görürsünüz.

İnsanların iş yapma yöntemleri farklıdır, birisi başından başlar diğeri ise sonundan başlar. Baktığınızda kimisi domatesi elinde soyar, diğeri ise tezgahta soyma işlemlerini gerçekleştirir. Netice itibari ile yapılacak işler farklı olur ama sonucu başarıdır. İnsanların nasıl yaptığına karışılmamalıdır, alışılmışın dışında davranışın olacağı da unutulmamalı. Herkes yaptığı işi farklı yöntemlerle yapabilir. Bize düşen yapılan işe müdahale etmemek, olduğu gibi bırakarak yapılmasını takip etmektir. Yaptıklarımız bizi başarıya ulaştırarak hedeflerimize yaklaştırabileceğini unutmamalıyız.

Birilerine iş verdiğimiz zaman onların nasıl yapacağına karışmamalıyız, doğru ve başarılı şekilde yaptıkları sürece sorun yoktur. Nasıl yapıldığından daha çok sonucunda bakmalıyız. Atalarımız insanların işlerine karışılmaması adına “her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır” sözünde anlatmışlardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu