Genel Kültür

Araçlarda Güneş Lekelerine Çözümler

Uzun süre kullanılmış olan arabalarda güneş lekeleri meydana gelmektedir. Bu durum özellikle ikinci el araba satışlarında büyük sorun çıkarmaktadır, çünkü arabanın fiyatını oldukça düşüren bir sorundur. Genellikle arabaların motor kapağında ve bagaj kapağında bu gibi yanıklar meydana gelmektedir.

Araçlarda güneş yanıklarını engelleme ve araçları korunma yolları nelerdir?

Otomobile düzenli aralıklar ile pasta cila yaptırıldığında aracın güneşe maruz kalıp yanma olasılığı oldukça azalmaktadır, çoğu araç sahibi bilmektedir. Bunun yanı sıra bir de boya koruma işlemi bulunmaktadır. Bu işlemler araçların üzerinde bir koruma kalkanı oluşturmaktadır. Böylece koruma altına alınmış olurlar ve araç üzerinde yanık oluşmaz. Ancak bu işlemlerin hepsi aracınızda henüz güneş yanığı yok iken yapılmalıdır. Güneş yanığı oluştuktan sonra bahsedilen bu işlemler yetersiz kalacaktır.

Başlangıç aşamasında yanıklar giderilebilir mi?

Eğer araçlarda henüz yeni yeni güneş yanığı oluşmakta ise güneş yanığı tedavisi yöntemi kullanılarak bu sorun kısa bir süre içerisinde yok edilebilir. Ancak oldukça ilerlemiş olan güneş yanıklarında maalesef yapılabilecek bir yöntem bulunmamaktadır. Bu nedenle araçta herhangi bir güneş yanığı belirtisi fark ederseniz vakit kaybetmeden aracınızı güneş yanığı tedavisi yapabilecek bir yere götürmeniz gerekmektedir. Çünkü başlangıç aşaması kaçırıldığında geri dönüşü olmayan bir yola girilmektedir. Bu da aracınızı satmaya karar verdiğinizde aracın fiyatından oldukça bir miktar zarar etmenize neden olacaktır. Hem güzel görünmesinden hem de değer kaybetmemesi amacı ile bu sorunlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu