Okul

Çevre Temizliğinin Önemi ile İlgili Kompozisyon

Çevre dünyamızdaki tüm canlılarla birlikte etkileşim içinde olduğumuz yerdir. Evimizden dışarıya adım atmamızla beraber bir çok canlıyla beraber oluruz. Kendi yaşadığımız çevre bizim doğal yaşam ortamımızdır. Başkalarıyla paylaştığımız çevre temizliği hepimizi ilgilendirmekte. Temiz çevre beraberinde sağlıklı yaşamı getirmekte.

İnsan çevresi ile bir bütün halinde yaşar. Sağlıklı yaşamak için çevre bilincine vararak temizliğine hassasiyet göstermiştir. Her gün evsel atıkların toplanması çöp arabaları, temizlikçiler ise yollardaki çöpleri temizleyerek yaşamlarını sürdürürler. Çevresini temiz tuttuğu müddetçe yaşamını kolaylaştırır. Geleceğin sahiplerine daha temiz sağlıklı çevre bırakmak istemişlerdir. Doğanın temiz kalması tabiatın insana aynı şekilde yaklaşmasını sağlar. Temiz çevre doğadaki tüm canlıların yaşamlarını olumlu etkiler. Canlı türleri çoğalır insanların ihtiyacı olan her şeyi sunar. Çevre bilincine sahip bir nesil yetiştirmek dünyasına sahip çıkacak nesildir. Bugün çevresine karşı duyarlı olmaları gelecekte çevrelerini korumak için ellerinden geleni yapacaklardır. Temiz çevre sorunsuz toplumları bir araya getirir. Sağlık sorunları azalır daha sağlıklı nesiller ortaya çıkar. Çevre bilinci insanların çevresine duyarlı olmalarını sağlamakta.

Çevre temizliğine göstereceğimiz önem sayesinde çocuklarımız sağlıklı yaşarlar. Hastalıklardan uzak temiz çevrede korunurlar. Bugün çevremiz kanunlar çerçevesinde korunmaktadır. Devletimiz tüm imkanlarıyla birlikte sağlıklı çevrede yaşamamıza zemin hazırlamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu