Genel Kültür

Babalar Kızlarını Neden Kıskanır

Baba kız ilişkisi oldukça önemli bir konudur. Çoğu zaman kız çocukları babalarına erkek çocukları annelerine düşkündür diye bir genelleme yapılmaktadır. Ancak her ebeveyn çocuklarını cinsiyet ayırtmaksızın korur kollar gözetir sever ve sevgi ile yetiştirir. Çocuk sevgisini bir yana koyacak olursak akıllara en çok takılan soru babalar kızlarını neden kıskanır? Sorusudur. Babalar her zaman kız çocuklarına karşı daha korumacı ve güvence içgüdüsü ile hareket ederler.

Bir baba kızın ilişkisi ne kadar sağlam olursa o kız çocuğunun ilerideki yaşamına girecek olan karşı cinse karşı davranış ve düşüncesi doğru orantılı olarak ilerlemektedir. Hani derler ya kız çocuklarının ilk aşkı babalarıdır diye işin özü bir baba kızına karşı nasıl davranırsa nasıl iletişim kurarsa hayatına sokacağı ve çevresinde edindiği erkek arkadaşlarına tutumu tıpkı babasından gördüğü şekilde yansır.

Ve bunlara ek olarak babalar her zaman kızlarının gözünde hep çok güçlü hep çok bilgili ve her zaman kahramanları olarak görürler. Bu sebepten dolayı kız çocukları babalarına her zaman çok daha fazla saygı göstermektedirler. Babalar kızlarını asıl kıskanma sebepleri kendisinin karşı cins olmasından kaynaklanabilir. Çünkü bir baba kızının etrafında bulunacağı erkeklerin her zaman ne düşündüğünü ne amaç doğrultusunda hareket edecekleri kızlarından daha iyi görür ve anlar.

Bu sebepten dolayı kızlarını dışarıya karşı koruma ve dış etkenlerden sakınma gibi bir duygu haline bürünmektedirler. Bir babanın kızına verebileceği yalnızca sevgi veya hayatına girecek kişilere karşı davranışlarını belirlemek değildir. Bir baba kızını ne kadar iyi ilişki çerçevesinde ilerletirse kızları her zaman daha öz güvenli olacaklardır. Yaşanılan olaylar olumsuz üzücü dahi olsa bir baba kızına her zaman destek vermeli ve kızına kendi zekâsıyla yardımcı olması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu