Okul

Arkadaş Sevgisi İle İlgili Deneme

Arkadaşlık bağları kurulan iletişim sonucunda karşılıklı güven, sevgi ve saygıdan sonra ortaya çıkar. Hiçbir insan başka bir insanla iletişim kurmadan bağlarını kuvvetlendiremez. İletişim kimi zaman farklı ilişkiler halini alırken, kimisinde de arkadaşlık olarak devam eder. İnsanların birbirini tanıması, anlaması ve tanıması için gereklidir. Arkadaşlık duygusu her insan için önemlidir. İnsanların birbirini tanıması, sıkı bağlar kurarak tanımalarına yardımcıdır.

Arkadaşlar birbirine karşı saygı duyar. Birlikte zaman geçirerek bağlarını kuvvetlendirirler. Sadece iyi günde değil kötü günde de birbirlerine destek çıkarlar. Arkadaşlarımız bizim ikinci ailemiz olmaktadır. Bize her anlamda destek çıkarak yol gösterirler. Mutluluklarımızı ve üzüntülerimizi birbirimizle paylaşırız. Bir zaman sonra paylaşımlar artar, arkadaşlık bağları daha da kuvvetlenir. Her zaman arkadaşımızın yanımızda olmasını ister, onun bize vereceği destek sayesinde kendimizi çok daha iyi hissederiz. Sıkıntılarımızı aştığımız gibi tadımız tuzumuz her zaman yerinde olur.

Arkadaşlık kavramının başında dürüstlük gelmektedir. Karşımızdaki insanın canını acıtarak değil acıtmadan nasihat vermeliyiz. Ondan bir şey saklamamalı, sırlarını ise ortalıkta paylaşmamalıyız. Ne kadar değer verip sevgimizi gösterirsek karşılığında o kadar değer görürüz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu