Eğitim

e-Okul Neden Açılmıyor

E Okul Açılmıyor 2015 2016, E Okul Giremiyorum sorunu yaşayan kişiler sistemlerin aşırı yoğunluğundan dolayı olduklarını bilmeleri gerekmektedir. Kısa süreli kesintiler ve geç yüklenmeler olacaktır düzelmeler başlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim notlarında yeni bir sisteme geçildi. Artık notları internet üzerinden ulaşılabildiği gibi veliler bilgilendirilmiş olacaktır. e-okul sistemi aktifleştirilerek milyonlarca öğrenci artık notlarını takip edebileceği internet sitesi olacaktır. Karnelerinin bir örneğine ulaşarak veliler tarafından zayıf derslerde takip edilmiş olunacaktır.

Bugünlere e-okul kullanıcıları sorunlar yaşamakta. Aşırı yoğunluk nedeni ile birlikte sistem kısa süreliğine kapalı kaldığı erişimler çok yavaş olduğu görülüyor. Milyonlarca okuldan ve veliler tarafından evden girişler sağlanarak öğrencilerin notları incelenmeye çalışılıyor. Aynı anda giriş yüzünden sistem çökme aşamasına gelmiş gibi olmaktadır. Bir müddet bekleyerek sistem yoğunluğunun azalması sağlandığında tekrar giriş yaparak kontrol edebilirsiniz. Gece yarısına doğru tekrardan aktif olacak bilgilerinize erişim sağlayacaksınız.

e-okul ile ilgili yaşanan sorunların aşılması için bir müddet beklenilmesi gerekmektedir. Girişler normale çevrilerek erişimler tekrardan açılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu