Eğitim

Devamsızlıktan Kalma Var mı? (İlkokullar ve Ortaokullar)

Eğitim ve öğretim dönemi boyunca Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen koşullar altında eğitim alınmaktadır. İlkokul ve ortaokullarda devamsızlığa bağlı olup kalma olup olmadığı ifade edilecektir. Çoğu öğrenciler kendi araştırmaları sonucunda tam net bilgiye ulaşamamaktadır. Eskiden okula 3 ay gelmeyen öğrenciler dahi sınıf atlatılarak okulu geçebiliyordu. Öğrencilerin içini rahatlatacak müjdeli haberi vererek endişelerinin yersiz olduğunun bilgisini vereceğiz.

İlkokul ve ortaokulda devamsızlığınız ne kadar olursa olsun geçersiniz. İsterseniz 2 ay boyunca devamsızlık yapın yine geçmeniz mümkündür. Çok aşırı 5-6 ay gibi devamsızlığınız varsa eğer okulu geçmeniz mümkün değildir. Okul tekrarı alacağınızdan dolayı devamsızlığınızı abartmayın. Sınavlara katılmanızda gerekli olmaktadır. Devamsızlığınız olmasına rağmen sınavlardan iyi not almanız okul tarafından geçer almanızı sağlayacaktır.

Okullar artık eskisi gibi değil. Okuma yazma bilmeyen öğrenciler sınıf tekrarı yaparken artık eğitim ve öğretimde sınıfta kalmak rafa kalktı. İlkokul ve ortaokul eğitimi alan öğrenciler hiçbir yazılıya girmez ve okula 4-5 ay boyunca gelmezse sınıf tekrarı alabilirsiniz. Okul kurulunca geçer almak için sınavlara katılmalı ve devamsızlığınız çok abartılı olmamalıdır.

Örnekler;

Sevda, tüm yazılılara girmiş geçer not almış ancak 2 ay boyunca devamsızlığı var. Geçer
Ahmet, 5 yazılıdan kalmış 1 ay devamsızlığı var. Geçer.
Suat, yazılılara girmemiş 5 ay devamsızlığı var. Kalır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu