Sözlük

Elektronik İletişim Nedir

İnsanlar geçmişten günümüze kadar hep iletişim içinde olmuşlardır ve dumanla haberleşmeden başlayarak zamanla gelişen teknoloji ile çok değişik şekillerde iletişim yolları üretilmiştir. Elektronik iletişim de son teknoloji ile gelişen bir iletişim yoludur.

Elektronik İletişim Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Elektronik iletişim, kitle iletişim araçları ve akıllı teknolojiler ile hiçbir sınır olmadan iletişimin kopmaması amaçlanan bir iletişim yoludur. Elektronik iletişim yolu gelişen teknoloji ile her yeni gün yenilenmekte ve değişmektedir. İletişimin internet ağları üzerinden gerçekleştirilmesi olarak da bilinen elektronik iletişim, sosyal medya üzerinden yapılmaktadır. Diğer iletişim yöntemlerinden en önemli farkı ise mekan sınırı tanımamasıdır. İnsanların karşı tarafla iletişime geçmesi için belli bir yerde olması gerekmez. Her an ve her yerde iletişime geçebilmektedirler. Ayrıca elektronik iletişimin diğer iletişim yollarından başka bir farkı ise zaman sınırı tanımamasıdır. Karşı tarafla iletişime geçmek için belli bir zaman aralığı ya da yüz yüze olmak gerekmez.

Elektronik İletişim Ne Kadar Yaygındır?

Gelişen teknoloji ile artık çoğu kişinin internete ulaşması mümkün hale gelmiştir. Çoğu kişinin sosyal medya hesapları bulunmaktadır ve iletişim için bu imkanlar kullanılmaktadır. Akıllı telefonlar, bilgisayarlar ve tabletler en sık kullanılan iletişim araçlarındandır. Geçmişte kullanılan çoğu yöntem ise günümüzde kullanım alanını yitirmiştir. Yeni yeni ve daha kolay kullanılabilen elektronik haberleşme yöntemlerinin kullanım alanları oldukça fazla yaygınlaşmıştır. Bu sayede insanların birbirleriyle haberleşmesi kolaylaşmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu