Genel Kültür

Gelin ve Kaynana Kavgalarını Çözümü Nedir

Dünyadaki bütün milletler arasında temel sorunlardan birisi gelin kaynana kavgalarıdır. Evlenme çağına gelen erkekler ve kızlar sadece kendilerine bir hayat kurmayarak ailelerini de yanlarına alıyorlar. Aileler tarafından verilen baskı evliliğin yıkılmasına sebep oluyor. Aile içersindeki huzuru etkilediği gibi her evlenmenin boşanma evresi ilk 5 yıl içersinde oluyor.

Gelin ve kaynana kavgaları her zaman devamlılığın koruyacaktır. Birbirlerini savunmayı başaramayan ailelerde sıkıntı git gide büyümektedir. Kendisine nasıl davranılmasını istiyorsa eğer bir anne öyle davranmalıdır. Yıllar boyunca büyüttüğü oğlunu elinden alması sinirlerini her ne kadar zıplatsa da onun gelecekteki huzurunu etkilemektedir. Geleceğe yönelik davranışları aile içersinde eşlerin ayrılmasını dahi tetiklemektedir.

Gelininizin veya kaynananızın size nasıl davranmasını istiyorsanız öyle yanaşın. Dediğiniz gibi eğer oluyorsa çözüm bulma yolunda ilerlemiş olacaksınız. Sükunetinizi daima korumaya çalışın olumsuz durumlarda tepki vermeniz karşı taraf için daha ağır olacaktır. Tepkinin kabul edilmemesi durumunda arada kalan erkek annesi ve karısı arasındaki sıkıntıdan dolayı oldukça etkilenebilir. Çiftlerin birbirlerine anlayışla yaklaşması sonucunda aşılmayacak engel olmamaktadır. İlginin gösterilmesi durumunda iki tarafta kendisini geleceğe hazırlamış olabilir. Kaynanaların eve geliş zamanlarını düşürerek yeni çiftlere huzur vermesi gerekir. Evlilik danışmanlarının erkeğin annesinin ne kadar düşkün olduğunu araştırın demesine rağmen her zaman koruyucu bir annesi olacağından dolayı pek doğru bulmuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu