Genel Kültür

İkinci Bir Şans Verilmeli mi?

Yeni bir başlangıç ve şanslar hayatımızda her zaman olmalıdır. Önemli olan verilecek şansın doğru şekilde kullanılıp kullanılmayacağıdır. Şanslı olursak eğer hatalarımızı düzelterek istediğimiz sonuca varabiliriz. Şanslı olmak bu noktada ihtiyacımız olduğunu unutmamalı o denli hareket ederek karar vermemiz gerekir.

Herke ikinci şansı hak eder. Telafisi edilecek şeyler olduğunu düşünerek verilmesi durumunda asla bırakmaz. Şans vereceğimiz kişinin bunu ne kadar hak ettiği meçhul olabilir. Şansımızı her zaman kullanmalı ve değerlendirmeliyiz. Bize sunulacak her şans başarıya giden hataların düzeltilebileceğine inandıklarındandır. İnanmadığımız birisine vereceğimiz şans bizi daha da hayal kırıklığına uğratır. İçimizden onun hatalarını düzeltmesini istiyorsak eğer onun için çaba göstermeliyiz. Biz inanırsak eğer başarıya ulaşmamız mümkün olabilir. Bizde inanarak hareket ederek kararlarımızı başkalarına gösterip sonuçları alabiliriz.

Sevgililer için ikinci şans sevildiğinde verilir. Çok sevdiğimiz birisi olduğu zaman onun için her şeyin yeniden başlayarak düzelmiş olacağını görürüz. Düzelen ilişkiler bizim başarımız olacağından inancımızı göstermeliyiz. Şunu bilmeliyiz ki bir şeylerin düzeltilecek olacağıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu