Okul

Dost ve Arkadaşlık İle İlgili Kısa Yazı

Hayatımıza dahil ettiğimiz insanlar yaşamımızda önemli yere sahip olurlar. Dostumuz yada arkadaşımız olarak yaşamımızla bizimle birliktedirler. Dostlarımız bize yakınlık göstererek ilerleyeceğimiz yoldaki en büyük yardımcımızdır. Mutluluklarımız gerek acılarımızı paylaşarak en az seviyeye indiririz. Çünkü mutlu olduğumuzda paylaşma hissi hissederek bunlar yakınımızda olan insanlara dahildir.

Günlük yaşantımızın her alanında paylaşımlarda olacağızdır. Sıkıntılarımızı aşmakta bizi tanıyan ve güzel zaman geçirdiğimiz insanların paylaşımlarıyla oluşur. Evde, okulda, işte ve hayatın her alanında gördüğümüz kişilerdir. Kendimize başkalarından çok daha yakın hissedip birlikte zaman geçirmekten hoşlandıklarımızda olur. Paylaşımlar bizi hedeflerimize ulaştırarak gerçek dost edinmemizde yardımcıdır. Ancak insanın onlarca dostu olmasına rağmen gerçek dostu çok azdır. Zor günlerde kendisini göstererek bize yardımcı olanlardır. Bizimle gülüp eğlenen iyi günlerimizde her zaman yanımızda olanları tanıyabiliriz.

Sırlarımızı paylaştığımız, acı günlerimizde aradığımız, bize ilk yardım elini uzatan ve yolumuzda en büyük yardımcımız olan kişilerdir. Her yolda bize yardımcı olarak refaha ulaşmamızdaki yardımcımız olur. Dostu olan insan sorunları aşarak rahatlığa ulaşır. Şanslı insanlar ise erkenden gerçek dostları ile tanışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu